business-northeast-logo

এই বছৰতে একত্ৰিত হ‘ব এয়াৰ ইণ্ডিয়া আৰু ভিষ্টাৰা । ৭০০০ কৰ্মচাৰীৰ বাবে কৰা হৈছে পৰিকল্পনা

BNE News Desk


Spread the love

সোমবাৰে এয়াৰ ইণ্ডিয়াৰ চিইঅ’ আৰু এমডি কেম্পবেল উইলছন আৰু ভিষ্টাৰ এয়াৰলাইনৰ চিইঅ‘ বিনোদ কান্ননে কৰ্মচাৰীসকলৰ সৈতে টাউনহলত বৈঠকত মিলিত হৈ তেওঁলোকৰ পৰিকল্পনা কয়।

এইবাৰ এয়াৰ ইণ্ডিয়া আৰু ভিষ্টাৰ এয়াৰলাইনৰ একত্ৰীকৰণৰ কাম সম্পূৰ্ণ হ’ব। টাটা গ্ৰুপৰ এই দুটা বিমান সংস্থাৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়াসকলে সোমবাৰে একত্ৰিত হৈ এই সন্দৰ্ভত পৰিকল্পনা চূড়ান্ত কৰে। ইয়াৰ উপৰিও দুয়োজন মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়াই কৰ্মচাৰীসকলৰ সৈতে এখন দীঘলীয়া টাউনহল বৈঠকও অনুষ্ঠিত কৰে। ইয়াৰ মাজতে এই একত্ৰীকৰণৰ সন্দৰ্ভত কৰ্মচাৰীসকলক আস্থাত লোৱাৰ প্ৰয়াস কৰা হৈছিল। ইয়াৰ উপৰিও প্ৰায় ৭০০০ কৰ্মচাৰীৰ ভৱিষ্যত সন্দৰ্ভতো এক পৰিকল্পনা চূড়ান্ত কৰা হৈছে। তেওঁলোকৰ ভূমিকা সম্পৰ্কেও তথ্য দিয়া হৈছিল। এয়াৰ ইণ্ডিয়া আৰু ভিষ্টাৰ এয়াৰলাইন্সৰ একেলগে ২৩,৫০০ কৰ্মচাৰী আছে।

৭০০০ কৰ্মচাৰীক ফিটমেণ্টৰ অধীনত কাম নিযুক্তি দিয়া হ’ব। এয়াৰ ইণ্ডিয়াৰ চিইঅ’ আৰু এমডি কেম্পবেল উইলছন আৰু ভিষ্টাৰ এয়াৰলাইন্সৰ চিইঅ’ বিনোদ কান্ননে কয় যে একত্ৰীকৰণৰ পিছত আমাৰ সম্পদ বৃদ্ধি পাব। লগতে আমি বিশ্বৰ বহু পথত আমাৰ সেৱা আগবঢ়াব পাৰিম। মানি কণ্ট্ৰ’লৰ প্ৰতিবেদন অনুসৰি তেওঁ কয় যে প্ৰায় ৭০০০ কৰ্মচাৰীক ফিটমেণ্টৰ অধীনত বিভিন্ন চাকৰি নিযুক্তি দিয়া হ’ব। জুন মাহৰ শেষৰ ফালে তেওঁলোকৰ ফিটমেণ্ট সম্পূৰ্ণ হ’ব। তেওঁলোকৰ ভূমিকাও একে সময়তে নিৰ্ধাৰণ কৰা হ’ব। এই কামত স্বচ্ছতা বজাই ৰাখিবলৈ এটা বিশ্বব্যাপী পৰামৰ্শদাতা প্ৰতিষ্ঠানৰ সহায়ো লোৱা হ’ব। ইয়াত উদ্যোগৰ মানদণ্ডৰো সম্পূৰ্ণ যত্ন লোৱা হ’ব।

আগন্তুক পৰিকল্পনাক মনত ৰাখি সংগঠনৰ গাঁথনি প্ৰস্তুত কৰা হ’ব। দুয়োগৰাকী মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়াই কৰ্মচাৰীসকলক আশ্বাস দিয়ে যে নতুন গাঁথনিত কাকো বৈষম্য কৰা নহ’ব। ভূমিকা নিৰ্ধাৰণ কৰাৰ সময়ত অৰ্হতা আৰু দক্ষতাই মাপকাঠী হ’ব। সংযুক্ত বিমান সংস্থাটোৰ বাবে কৰ্মচাৰীসকলেও স্থিতিশীলতা লাভ কৰিব।

এই একত্ৰীকৰণৰ পিছত সাজু হ’ব এখন বিশাল বিমান সংস্থা। এই চুক্তি সম্পূৰ্ণ হোৱাৰ পিছত এয়াৰ ইণ্ডিয়াত ছিংগাপুৰ এয়াৰলাইন্সৰ ২৫.১ শতাংশ অংশীদাৰিত্ব থাকিব। ছিংগাপুৰ এয়াৰলাইন্স আৰু টাটা গ্ৰুপে মিলি ভিষ্টাৰ এয়াৰলাইন্সৰ জন্ম দিয়ে। অনাগত দিনত এনে বহু টাউনহল সভাৰ আয়োজন কৰা হ’ব যাতে কোনো কৰ্মচাৰীয়ে এই একত্ৰীকৰণক লৈ কোনো সন্দেহ নকৰে। এই একত্ৰীকৰণ বৰ্তমান ৰাষ্ট্ৰীয় কোম্পানী আইন ন্যায়াধিকৰণ (এনচিএলটি)ৰ অনুমতিৰ বাবে অপেক্ষা কৰি আছে। টাটা গ্ৰুপে ২০২২ চনত ঋণগ্ৰস্ত এয়াৰ ইণ্ডিয়াক ক্ৰয় কৰিছিল।

ALSO READ: সোণ আৰু ৰূপৰ দাম আজি সস্তা, সোণৰ গহনা বা মুদ্ৰা কিনাৰ সুযোগ ইয়াতেই

BNE News Desk