business-northeast-logo

অনলাইন মাষ্টাৰছ প্ৰগ্ৰেমৰ বাবে ইণ্ডিয়ান ইনষ্টিটিউট অৱ চাইন্সৰ সৈতে অংশীদাৰ উইপ্ৰ‘ৰ

BNE News Desk


Spread the love

প্ৰযুক্তি সেৱা আৰু পৰামৰ্শদাতা কোম্পানী উইপ্ৰ‘ লিমিটেডে ভাৰতীয় বিজ্ঞান প্ৰতিষ্ঠানৰ সৈতে সহযোগিতা কৰি যোগ্য কৰ্মচাৰীসকলক কৃত্ৰিম বুদ্ধিমত্তাৰ উচ্চ শিক্ষাৰ কাৰ্যসূচী আগবঢ়াইছে। অনলাইন মাষ্টাৰছ ইন টেকন’লজি পাঠ্যক্ৰমত এআই, মেচিন লাৰ্নিং/এআইৰ ভেটি, ডাটা বিজ্ঞান আৰু ব্যৱসায়িক বিশ্লেষণৰ ওপৰত গুৰুত্ব আৰোপ কৰা হ‘ব যাতে এইবোৰৰ দক্ষ পেছাদাৰীৰ ক্ৰমবৰ্ধমান চাহিদা পূৰণৰ প্ৰয়াস কৰা হয়।

দক্ষতা-নিৰ্মাণৰ জৰিয়তে নিজৰ এআই ক্ষমতা সম্প্ৰসাৰণৰ ক্ষেত্ৰত উইপ্ৰ‘ৰ বিনিয়োগৰ লক্ষ্য হৈছে বিশ্ববিদ্যালয় আৰু প্ৰতিষ্ঠানসমূহৰ সৈতে জড়িত হৈ ভৱিষ্যতৰ বাবে সাজু কৰ্মশক্তি গঢ়ি তোলা আৰু কোম্পানীটোৰ ৱৰ্ক ইন্টিগ্ৰেটেড লাৰ্নিং প্ৰগ্ৰেমৰ অংশ হিচাপে প্ৰতিভা বৃদ্ধি কৰা।

জ্যেষ্ঠ উপ-সভাপতি তথা ব্যৱসায়ৰ বিশ্বব্যাপী মুৰব্বী সঞ্জীৱ জৈনে কয় যে, “জেনেৰেল এআই দ্ৰুত গতিত বিকশিত হৈছে, আৰু আমি নিশ্চিত যে নিৰ্বাচিত কৰ্মচাৰীসকলে আইআইএছচিৰ জ্ঞানৰ পৰা অপৰিসীমভাৱে লাভ কৰিব আৰু শক্তিশালী ব্যৱসায়িক ফলাফল প্ৰদান কৰি আগন্তুক সুযোগসমূহৰ বাবে সামৰ্থ্য বিকাশ কৰিব।” অপাৰেচন, উইপ্ৰ'। সহযোগিতাৰ অংশ হিচাপে নিৰ্বাচিত কৰ্মচাৰীসকলে আই আই এছ চিৰ অধ্যাপক সদস্যসকলৰ সৈতে যোগাযোগ কৰিব পাৰিব।

সুন্দৰেছনে লগতে কয়, “কৰ্মচাৰী পেছাদাৰীসকলৰ বাবে কাৰ্যসূচীৰ পাঠ্যক্ৰম আমাৰ পূৰ্ণকালীন কাৰ্যসূচীৰ দৰে একে উচ্চ মানদণ্ডৰে ডিজাইন কৰা হৈছে, আমাৰ অধ্যাপক সদস্যসকলে অনলাইনত বিষয়বস্তু প্ৰদান কৰি ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলক মৌলিক ধাৰণা আৰু বাস্তৱ জগতৰ প্ৰয়োগৰ ওপৰত প্ৰশিক্ষণ দিয়ে।” নিজৰ কৰ্মশক্তিৰ ভিতৰত শিক্ষা আৰু দক্ষতাক উন্নত কৰাৰ লগতে উইপ্ৰ‘ই এই ক্ষেত্ৰত নিজৰ নেতৃত্বৰ স্থান আগুৱাই নিয়াৰ লক্ষ্যও ৰাখিছে ।

ALSO READ: Prime Minister addresses RBI@90 in Mumbai

BNE News Desk