business-northeast-logo

পতঞ্জলিৰ ক্ষমা প্ৰাৰ্থনাই উচ্চতম ন্যায়ালয়ক আশ্বস্ত কৰাত ব্যৰ্থ, অহা সপ্তাহত পুনৰ গোচৰৰ শুনানি

BNE News Desk


Spread the love

মঙলবাৰে পতঞ্জলি আয়ুৰ্বেদৰ বাবা ৰামদেৱে সংঘবদ্ধ সংস্থাটোক কিছুমান ঔষধৰ বিজ্ঞাপনৰ পৰা বাধা দিয়া আদালতৰ নিৰ্দেশ উলংঘা কৰাৰ বাবে ক্ষমাপ্ৰাৰ্থনা নাকচ কৰে আৰু ১০ এপ্ৰিলত পুনৰ গোচৰৰ শুনানি গ্ৰহণ কৰিব শুনানি গ্ৰহণ কৰি আঙুলিয়াই দিয়ে যে পতঞ্জলিৰ সকলো বিজ্ঞাপন এই আদালতৰ পোনপটীয়া মুখামুখি হৈছে।

শুনানিৰ সময়ত উচ্চতম ন্যায়ালয়ে পতঞ্জলিৰ সকলো বিজ্ঞাপন পোনপটীয়াকৈ এই আদালতৰ সন্মুখীন হোৱা বুলি আঙুলিয়াই দি কয়, আৰু তেওঁলোকে নিশ্চিত হ‘ব বুলি আশা কৰা হৈছিল যে তেওঁলোকৰ প্ৰতিশ্ৰুতি সঠিক শব্দৰে আৰু ইয়াৰ ভিতৰত দুয়োটাতে পালন কৰা হ‘ব ইয়াৰ উদ্দেশ্য।

উচ্চতম ন্যায়ালয়ত ভাৰতীয় চিকিৎসা সংস্থাই দাখিল কৰা গোচৰৰ শুনানি গ্ৰহণ কৰি আছিল, য‘ত ৰামদেৱে Covid ভেকচিন আৰু সমসাময়িক চিকিৎসা পদ্ধতিৰ বিৰুদ্ধে বিৰোধী অভিযান চলাইছে বুলি যুক্তি দিছিল। নৱেম্বৰ মাহত শীৰ্ষ আদালতে ৰামদেৱ আৰু তেওঁৰ বহুজাতিক সংঘবদ্ধ সংস্থাটোক কঠোৰ সতৰ্কবাণী জাৰি কৰিছিল, আধুনিক চিকিৎসা বিজ্ঞানৰ প্ৰভাৱক তুচ্ছজ্ঞান কৰাৰ বাবে।

ALSO READ: Financial updates for April 2024: Banks introduce new rules for credit cards

BNE News Desk