business-northeast-logo

আদিত্য বিৰলা কেপিটেলৰ মেকুৱেৰী, ষ্টক চাৰ্জৰ পৰা নতুন 'আউটপাৰ্ফৰ্ম' ৰেটিং লাভ

BNE News Desk


Spread the love

মেকুৱেৰীয়ে ষ্টকটোৰ ওপৰত কভাৰেজ আৰম্ভ কৰাৰ লগে লগে আদিত্য বিৰলা কেপিটেল লিমিটেডে ‘আউটপাৰ্ফৰ্ম‘  ৰেটিং লাভ কৰে। নন-বেংকিং বিত্তীয় কোম্পানীটোৱেই হৈছে এই ছেগমেণ্টত ব্ৰোকাৰেজৰ শীৰ্ষ পিক, কিয়নো ই শক্তিশালী বৃদ্ধিৰ আশা কৰিছে। ই ষ্টকটোৰ লক্ষ্যমূল্য ২৩০ টকাকৈ নিৰ্ধাৰণ কৰিছে, যাৰ অৰ্থ হৈছে সোমবাৰৰ বন্ধৰ পৰা ২৬.৪৮% উত্থান। আদিত্য বিৰলা কেপিটেলে ঋণ আৰু উপাৰ্জনৰ ক্ষেত্ৰত শক্তিশালী বৃদ্ধিৰ সাক্ষী হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে,

নন-বেংকিং বিত্তীয় কোম্পানীটোৱেই হৈছে এই ছেগমেণ্টত ব্ৰোকাৰেজৰ শীৰ্ষ পিক, কিয়নো ই শক্তিশালী বৃদ্ধিৰ আশা কৰিছে। ই ষ্টকটোৰ লক্ষ্যমূল্য ২৩০ টকাকৈ নিৰ্ধাৰণ কৰিছে, যাৰ অৰ্থ হৈছে সোমবাৰৰ বন্ধৰ পৰা ২৬.৪৮% উত্থান। আদিত্য বিৰলা কেপিটেলে অনাগত কেইবাবছৰত ঋণ আৰু সঞ্চয় ব্যৱসায়ৰ দ্বাৰা পৰিচালিত ঋণ আৰু উপাৰ্জনৰ ক্ষেত্ৰত শক্তিশালী বৃদ্ধিৰ সাক্ষী হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে ।

ৰাস্তাটোৱে ব্যাপকভাৱে সামৰি নোলোৱা এই ষ্টকটো অহা তিনি বছৰত দুগুণ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে বুলি মেকুৱেৰীয়ে কয়। আদিত্য বিৰলা কেপিটেলে সস্তা পুঁজি আৰু গোটৰ পৰিৱেশ তন্ত্ৰৰ লাভ উঠা, শক্তিশালী ক্ষুদ্ৰ আৰু মজলীয়া উদ্যোগ বৃদ্ধি, আৰু সুৰক্ষা মিশ্ৰণৰ উন্নতিৰ ফলতো নিজৰ মাৰ্জিন সম্প্ৰসাৰণ হোৱা দেখিব পাৰে।

বৃহৎ গোটৰ পৰিৱেশ তন্ত্ৰ আৰু বৈচিত্ৰ্যপূৰ্ণ বিতৰণ মিশ্ৰণৰ ফলত ঋণ আৰু এপিই বৃদ্ধিৰ শক্তিশালী আশা কৰা হৈছে, যিটো সমনীয়া আৰু তালিকাভুক্ত সমনীয়াৰ গড়তকৈ বেছি। ইয়াৰ উপৰিও এনবিএফচি ছেগমেণ্টত লাভজনকতাই কোম্পানীটোৰ বৃদ্ধিত সহায় কৰিব বুলি দালালে জনায়।

ALSO READ: পতঞ্জলিৰ ক্ষমা প্ৰাৰ্থনাই উচ্চতম ন্যায়ালয়ক আশ্বস্ত কৰাত ব্যৰ্থ, অহা সপ্তাহত পুনৰ গোচৰৰ শুনানি

BNE News Desk